Mi is az a Battle.net? Egy ingyenes harcmezõ? Vagy több? Nézzük meg közelebbrõl! |
Mostanában egyre jobban elszaporodik a játékokban Multiplayer üzemmód. És az internet rohamos fejlõdésével, nem kerülhette el a sorsát, hogy bekerüljön a Dio2 is, a pakliba. Bizonyos cégek létrehoztak egy-egy világot, szervert, és pénzért árulták az ottani játéklehetõséget. Néhány cég mindezt ingyen kínálja a játékosoknak. Ide tartozik a Blizzard Battle.net-je is.
Ezután kiválaszthatjuk, hogy melyik karakterünkkel akarunk harcba szállni. Amennyiben még nincs egy karakterünk sem, akkor kreálni kell egy újat. Ez ugyanúgy történik, mint single player esetén, kiválasztod a kasztot, beírsz egy jól csengõ nevet (Névgenerátorért a Hasznos Holmik között kutakodj!), kiválasztod, hogy Hardcore vagy normál karaktert szeretnél-e indítani, majd kezdõdhet a móka.
Ha zárt Battle.netre léptél fel, akkor a karakterednek ki kell még választani az "otthonát" is, vagyis hogy melyik régióban található szerveren szeretnél játszani a karakterrel. Jól gondold meg, hiszen nincs lehetõséged a karaktert átvinni másik szerverre. A magyarok értelemszerûen az Europe szerveren vannak. Miután ez is megtörtént, bekerülsz a csevegõ részbe (chat).
Itt az elõdhöz képest hatalmas újítás, hogy a karaktereknek nem csak a neve látszik, hanem maga a karakter is. Itt rögtön láthatjuk, ki hányas szintû, illetve mit visel (mindez csak zárt karaktereknél van így, nyitott kariknál csak egy csuhás fickó látható, a Blizzard úgy gondolta, hogy náluk nem lényeges megadni a karakter kasztját, szintjét, vagy a nevét (csak az Account nevét mutatja)). Könnyen megbeszélhetõek itt vándorok történetei, anekdotái, vagy csak simán a mindennapok történései. ![]() Sok lehetõséget biztosít ez a csevegõ szoba. Lehet elnémítani (Squelch) embereket és lehet nekik sugdolózni (Whisper) is. Ezekre szolgálnak a bal alul található gombok. A jobb oldali gombokkal pedig új játékot kreálhatsz (Create), beléphetsz egy már meglévõbe (Join), illetve egy új szobát hozhatsz létre vagy ha már van olyan nevû, akkor beléphetsz oda (Channel). És itt található a kilépés (Quit) gomb is, de ezt egyenlõre talán még ne nyomd meg. :)
![]() Ha nem szeretnél különféle németekkel, olaszokkal, franciákkal és társaikkal beszélgetni, akkor ajánlom, hogy keress magadnak egy magyar szobát. Ilyen például a Diablo II Hungary. Itt szoktak a magyarok összejönni.
Középen van egy kis ékkõ (gem), amit lehet ki be kapcsolni, de ne kérdezzétek, hogy mit tesz, mert egyenlõre a Blizzard is csak titkolózik felõle. Miután kibeszélgettük magunkat, játszunk is egy kicsit. Vegyük elõbb az érdekesebb részét, a létrehozást (Create). Itt meg kell adni elõször a játék nevét (Game name), és ha nem szeretnénk, hogy publikus legyen a játékunk, akkor egy kódot is (Password). Így csak azok tudnak majd belépni, akiknek elmondjuk a játék nevét, és kódját. Ezután megadhatjuk, hogy miért is nyitottuk meg a játékot (Description). ![]() Ez inkább publikus játékoknál fontos, mert itt írhatjuk le, hogy milyen nemzetiségûeket várunk, vagy kereskedni, fejlõdni akarunk-e. Tehát a játék jellemzõit. És itt jön egy nagyon fontos, és praktikus újítás. Beállíthatjuk a játékosok számát (Max. No. of Players), ami megnövekedett 8-ra, illetve, hogy legyen e szint korlátozás (Level Restriction). Ez utóbbi azt jelenti, hogy a mi szintünktõl mennyire eltérõ karakterek tudjanak belépni. Így nem kell félnie egy 4-es szintû karakternek, hogy bejönnek 30-60-as szintû karakterek, és mindent leirtanak elõle.
Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy miért is jó, ha 8-an irtják a pályát ugyanazért a tapasztalati pontért. Nos azért, mert ez nem így van! Minél többen vannak a játékban, annál több tapasztalati pontot kapunk egy-egy szörny likvidálásáért. Viszont ennek az az ára, hogy a szörnyek tudása is nõ. Sokkal nehezebb lesz megölni õket. Természetesen, mikor valaki csatlakozik, akkor is nõ a szörnyek ereje, és az értük kapható tapasztalati pont. Errõl egy üzenet is értesíti a játékosokat. Mikor valaki kilép a játékból, akkor pont az ellenkezõje történik, gyengülnek a szörnyek. Battle.Neten egy személyhez 3 adat kapcsolódik.
Battle.Neten használható parancsokról: Minden parancsot a párbeszédablakba kell beírni, ha játékon belül vagy, akkor ezt az Enter gomb lenyomásával hozhatod elõ, kint a csatin meg ugye értelemszerû... A parancsokat / -jellel kell kezdeni, innen fogja tudni a szerver, hogy Te most nem beszélgetni akarsz. Nézzük a parancsokat: /who accountnév : Elmondja, hogy az adott accountot használó játékos milyen ID-rõl lépett fel, valamint hogy melyik csatornán van éppen (ha egy publikus játékban van, akkor elmondja a nevét a játéknak, ha egy privát játékban van, akkor csak annyit árul el, hogy éppen játszik). Ezzel lehet megtudni, hogy egy haverod fent van-e a B.Neten.
Ezeken kívül van még egy érdekes lehetõség, ami a játékon belül használható. Ha úgy írsz be egy szöveget, hogy elé írsz egy felkiáltójelet, akkor a szöveg nem fent fog megjelenni, az üzenetek között, hanem a karaktered feje felett. Természetesen ezt csak az 'hallja', aki egy képernyõn van veled. Ezek az üzenetek nem jelennek meg a Message Logban. Nagyon jól lehet vele társalogni azokkal, akikkel egy helyen játszotok, és így a többieket nem zavarjátok. Ahhoz, hogy Battle.netre felmehess, szükséged lesz a legfrissebb patchre (ezt automatikusan letölti, ha egy korábbi verzióval akarsz fellépni), valamint egy eredeti Diablo II-re. Másolt verzióval a Bnet világáról le kell mondanod. Végül még pár szót ejtenék, e mesés világról, kicsit másképp. Egy elég jól felépített szervert és internet játék lehetõséget mutattam be, de e mögött hihetetlen dolgok bújnak meg. Barátságok kötõdnek, klánok alakulnak itt, e helyen a Battle.net-en. Valljuk be, igen csak jól esik munka, vagy esetleg szerencsésebb esetben iskola után leülni a gép elé, és fellépni egy olyan helyre, ahol ismerõsök várnak. Velük egy jót beszélgetni, és esetleg egy fantasztikus játékkal játszani. Tehát az elején feltett kérdésre a válasz az, hogy TÖBB. Sokkal több. Ez inkább egy közösség melynek tagja lehet bárki, aki megveszi a játékot, és fellép a Battle.netre. |